Ett ord från förskolechefen

Helge är vår äldsta förskola och det var här allt började för Vi som Växer år 1993.

Huset planerades och byggdes för förskoleverksamhet och har fantastiska förutsättningar i både lokaler och utemiljö. Vi som arbetar här och har sett den utveckling förskolan genomgått under åren har varit med om en rolig och lärorik resa och det är med stolthet vi kan konstatera att kön till vår förskola alltid har varit lång. Vi visar gärna upp vår verksamhet och berättar mer om oss när ni hör av er.

 

Välkomna!

Förskolechef 

Ulrika Myrqvist

072-545 74 30
ulrika@visomvaxer.se

Bitr. Förskolechef 

Isabelle Levin

0708-556 208

isabelle@visomvaxer.se

 

Pedagogista

Julia Brukroken julia@visomvaxer.se

Melika Coskun (Föräldraledig)

Avdelningar

Snigeln
08-124 568 21
snigeln@visomvaxer.se

Spindeln
08-124 568 22
spindeln@visomvaxer.se

Myran
08-124 568 25
myran@visomvaxer.se

Fjärilen
08-124 568 24
fjarilen@visomvaxer.se

Grodan
08-124 568 23
grodan@visomvaxer.se

Köket
kokh@visomvaxer.se

 

Besöksadress:

Helgestavägen 87
125 41 Älvsjö

Helges senaste nyheter

Kalendarium

Laddar… Laddar…

Matsedel

Vecka: 12
Måndag: I dessa tider av
Tisdag: covid -19
Onsdag: bestämmer vi måltider
Torsdag: allteftersom
Fredag: Aktuell lunch publiceras på vårt instagramkonto


5

Antal avdelningar

19

Antal pedagoger

95

Antal barn